HEPSİ BİR TESİSTE

Pusula Basım tüm üretim süreçlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır.

Nonwoven kumaş üretim hattı, ofset, rotogravürö flexo ve serigrafi baskı bantlarına, tabaka ve rulo laminasyon ve kumaş ebatlama ünitelerine, çantanın montajı aşamasında da el dikim atölyesi ve otomatik ultrasonik üretim hatlarına sahiptir. Bunların yanındaki diğer tüm yardımcı ekipmanlar da kendi bünyesindeki departmanlarda yer almaktadır.

Stoklarında her ay standart 50 ton çeşitli gramajlarda kumaş bulundurmakta ve aylık üretim kapasitesi 6 milyon çantadır.

ÜRETİM SÜRECİ

SATIŞ PAZARLAMA DEPARTMANI

Satış departmanında üçü yurtiçi, üçü ihracat satış olmak üzere altı uzman yer almaktadır. Ayrıca Almanya’da yerleşik bir satış uzmanı daha bulunmaktadır.

 

Bütün sipariş detayları ilk olarak müşteri temsilcileri tarafından üretim planlama departmanına gönderilir.

ÜRETİM PLANLAMA VE GRAFİK DEPARTMANI

Üretim, üretim planlama departmanında başlar. Bütün süreç bu departman tarafından planlanır. Kullanılacak hammaddeyi hesaplar ve baskı ve laminasyon yöntemini seçerek üretim sistemine kayıt ederler.

Planlama departmanından sonra grafik dosyası grafik departmanına gönderilir. Dosya’nın renkleri, ebatları ve baskıya uygunluğu kontrol edilir.

Not: Eğer talep edilirse çanta dizaynı, grafik çalışma bedeli karşılığında departmanımız tarafından yapılır.

BASKI ÖNCESİ

Ofset baskıda CTcP kalıp,

Rotagravür baskıda rotagravür silindirleri,

Serigraf baskıda ise serigraf baskı ipek kalıbı kullanılmaktadır

BASKI DEPARTMANI

OFSET BASKI

Ofset baskı CMYK, Pantone veya CMYK+pantone renklerinin ofset baskı makinesinde, en ufak detaylar alınarak kumaşın üzerine basılmasıyla oluşmaktadır. Maximum baskı boyutu 72×102 cm’ lik ebatlanmış kumaştır. Ofset baskının doğası gereği mükemmel baskı kalitesine sahiptir.

Tasarımın kalıba aktarılması konusunda CTP teknolojisini kullanmaktayız, bu sayede işin üzerindeki tüm detayların alınması konusunda avantajlı olduğumuz gibi çok hızlı üretim süreçlerine sahibiz.

Ofset baskılı çantalarımızda minimum sipariş 500 adettir. 10.000 adete kadar olan el dikişli laminasyonlu çantalarımızda ve laminasyonsuz adet sınırlaması olmadan el dikişi ve ultrasonik tüm çantalarımızda ofset tekniğini kullanmaktayız.

Pusula Basım Man Roland ofset baskı makinesine ve  CTcP kalıp hazırlama teknolojilerine  sahiptir. Ayrıca bünyemizde iki adet renk yönetim sistemi ve üç adet spektrofotometre kalite kontrol amaçlı kullanılmaktadır.

ROTOGRAVÜR BASKI (TIEFDRUCK)

Rotogravür baskı, metal silindir kalıp, gravür ile oyularak oluşturulur. Rotogravür baskıda bobinden bobine baskı yapıldığı için üretim hızı yüksektir. Yüksek adetli siparişler için kullanılır. Kalıp maliyeti yüksektir. Ancak, bir kalıp ile milyonlarca baskı yapıldığı düşünüldüğünde sürat ve adede göre kalıp maliyeti göz ardı edilebilir.

Rotogravür baskı, sektörde kullanılan en kaliteli baskı tekniğidir. Basılan materyal aslı ile birebir örtüşür.

Pusula Basım 8 renk ve 125cm genişliğinde, entegre kalite kontrol sistemine sahip rotogaravür baskı parkuruna sahiptir.

SERİGRAF BASKI

Pusula Basım serigrafi teknolojisinin son trendi olan rulodan ruloya otomatik serigrafi makinesi ile hızlı ve kontrollü bir şekilde, renklendirilmiş kumaş üzerine tek renk serigrafi baskı yapmaktadır. Baskı presleri tamamen otomatik olduğu için stabil baskılar elde edilmekte ve rulodan ruloya olduğu için üretime hız kazandırmaktadır.

Serigrafi baskı aynı zamanda kişiselleştirme özelliğini ürünlere eklemek için de tercih edilir. Buna örnek olarak rotagravür baskı makinesi ile ulusal veya global tasarıma sahip ürünlerin baskılarının yapılmasının ardından, otomatik serigrafi makinesi ile markanın bayilerinin isim ve bilgileri küçük adetlerde bile eklenebilir.

FLEKSO BASKI

Flekso baskıyı 5.000 adet üstü ürünlerde kullanmaktayız. Makine hattı 2 renk olup flekso baskılı ürünler el dikişi ya da ultrasonic dikişli olarak sevkiyata hazırlanırlar

LAMİNASYON

Pusula Basım iki adet laminasyon hattına sahiptir.

Tabaka laminasyon ofset baskılı ürünlerde kullanılır, ektrüzyon laminasyon rulodan ruloya olan rotagravür, flekso ve serigraf baskılı ürünler için kullanılır.

DİKİM DEPARTMANI

ULTRASONİK KAYNAK

Tüm Lastra modellerimizin montajı bu hatta üretilmektedir. Tek makine, tek vardiya olarak günde 25.000 parça çanta üretmektedir. Pusula Basım bu hatta iki adet ultrasonic kaynak makinesine sahiptir. Bu hattan çıkan ürünler 20 kg taşıma kapasitesine sahiptir.

EL DİKİMİ

Dikim atölyemizdeki makineler akıllı teknolojiye sahip olup firmamız adına patentlidir. Bu sayede tüm ürünler standart kalitede ve hızlı üretim sürecine sahiptir.

 

Ekipteki her bir çalışan üretim sürecinin ayrı bir noktasında görev almaktadır. Üretim başlarken önce bir numune dikilerek müşteri temsilcisinden onay alınır ve onay sonrası üretim sürecine girilir. Bu bölümdeki son süreç kalite kontrol ve paketlemedir.

LOJİSTİK DEPARTMANI

Tüm sevkiyat operasyonu lojistik departmanı tarafından planlanmaktadır.

Sevkiyat bölümüne gelen ürünlerin önce tüm koli ve etiketleri kontrol edilir ve daha sonra yurtiçi sevkiyat, CIF veya EXW olarak ayrılırlar. Bu ayrım sonrasında gerekli sevkiyat operasyonu gerçekleştirilir.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.